SPONSORZY:

PATRONI

CI LUDZIE NAS

 WSPIERAJĄ!

Jachtem po lądzie!
09 grudnia 2018

Powrót do

przeglądania artykułów

Czas zacząć nadrabiać zaległości w tym co się u nas dzieje, a jest tego całkiem sporo.

Zacznijmy od zmiany lokalizacji; otóż pod koniec października podjęliśmy decyzję o przewiezieniu łódek w cieplejsze miejscje, poniekąd też dlatego że hangar w których dotychczas urzędowaliśmy musiał zostać zwolniony w celu schowania na zimę pozostałych jednostek z klubu.

Pierwotny plan zakładał schowanie łódek w garażu, niestety okazał on się za mały (co zauważyliśmy po wstawieniu pierwszej z nich). I tu zaczęły się schody, bo co teraz! Umieścilimy na facebooku posta z pytaniem, czy może ktoś posiada informację o jakiejś lokalizacji, która byłaby dla nas odpowiednia.

Niedługo potem otrzymaliśmy propozycję od Konrada Futery, że ich hangar w WKW stoi od dawna nieużywany, więc jeżeli mamy ochotę przeprowadzić mały remanent, to możemy się wprowadzać. I tak właśnie zrobiliśmy. Przyjechaliśmy kilka dni wcześniej aby wszystko przygotować, a następnie wzięliśmy przyczepę i w ciągu 3 dni, na 3 tury przewieźliśmy łódki z Zegrza na Wał Miedzeszyński (nie omieszkaliśmy umieścić na każdej z łódek naszej reklamy, bo czemu nie ;) ). Następnie wraz z pomocą Adama Hamerlika wstawiliśmy je do hangaru. Aby zabezpieczyć wszystko przed niesprzyjającymi czynnikami rozwiesiliśmy piękne namioty z plandek (o, a propos. jeżeli posiada ktoś niepotrzebne plandeki to chętnie przygarniemy), dzięki którym w czasie pracy możemy nagrzać trochę namioty.

Post docelowo nie jest na temat jaki planowałem, ale no cóż...

Następny będzie za to o budowie dna i burt :)

Tu  nas znajdziecie:

W kilku słowach o tym co robimy:

Planujemy zbudować 3 jachty, po jednym na każde z nas, i wystartować w regatach samotników "Setką prze Atlantyk" które odbędą się w 2020 roku.