SPONSORZY:

PATRONI

CI LUDZIE NAS

 WSPIERAJĄ!

Spraw kilka
11 stycznia 2019

Powrót do

przeglądania artykułów

Dzieje się, dzieje, a ja nic nie piszę :( Chyba już każdy post będzie się zaczynał od akapitu przepraszającego za zaniedbanie bloga, ale no trudno :)

Zacznijmy od łódki. Moja mała jednostka posiada już dno, część burt (bardziej lewą niż prawą) oraz kawałek obła (bardziej tylny nież przedni). Wszystko obłożone jest sklejką 10mm i pięknie wyszlifowane. Proces wygląda mniej więcej tak: wycinam pożądany kształt sklejki z pewnym nadmiarem w razie jakiejś pomyłki, następnie przymierzam go do docelowego miejsca i unieruchamiam za pomocą ścisków. Wkręcam od wewnątrz cienkie długie wkręty we wzdłużniki, aby od zewnątrz móc zaznaczyć linie w które powinienem się wkręcać kiedy będę mocował sklejkę ostatecznie (chodzi o to, że ciężko jest trafić wkrętem we wzdłużnik w momencie, gdy nie wiem gdzie on przebiega). Następnie sklejkę odczepiam, przygotowuję żywicę w dużym słoiku i nakładam (i robię to dość szybko, ponieważ nasza nowa mieszanka ma straszną tendencję do szybkiego wysychania). Potem zostało już tylko przyłożyć sklejkę ponownie, zacisnąć ściskami i zacząć przykręcać. A jak żywica wyschnie ścinamy nadmiar, szlifujemy i ta-dam! Kawałka łódki nie było, a teraz jest!

Lubię całą tą operację z powodu, że potrzeba 2-3h na jeden element, a efekt jest widoczny momentalnie. I z każdym dniem łódka wygląda coraz bardziej jakby miała pływać :D

A teraz czas na coś mniej łódkowego.

Od pewnego czasu rozwijamy nasze kanały social-media. Głównie po to żeby podzielić się ze światem naszymi osiągnięciami, a po części po to żeby stać się bardziej atrakcyjnymi dla sponsorów. Bo, nie oszukujmy się, dzienni studenci raczej nie mają okazji zarobić nie wiadomo jakich pieniędzy.

Ostatnio do naszego programu promocji dołączyliśmy Patronite, czyli serwis pozwalający wspierać twórców, podróżników i artystów w sposób lekko odmienny od zwyczajnego. Mianowicie nie wpłacamy kwoty jednorazowo, a przeznaczamy miesięczne wsparcie.

Czyli, na przykład, ja wspieram 2 kanały miesięcznie (PiwnicaPrezydentaInternetu oraz Kwantowo), co kosztuje mnie odmówienie sobie jednej kawy miesięcznie, ale daje satysfakcję z bycia częścią czyjejś twórczości. A w zamian twórcy odwdzięczają się jakimiś bonusami dla tzw. Patronów. U nas jest to na przykład wysyłanie ręcznie wypisanych pocztówek z podróży w zamian za wsparcie 10zł miesięcznie.

Więc jeżeli ktoś ma ochotę coś tam dorzucić, to super :)

Ale jeżeli nie masz ochoty to też super, bo znaczy że doczytałeś do tego momentu, więc i tak jesteś z nami :D

Dziękuję za uwagę.

Dzień dobry.

Tu  nas znajdziecie:

W kilku słowach o tym co robimy:

Planujemy zbudować 3 jachty, po jednym na każde z nas, i wystartować w regatach samotników "Setką prze Atlantyk" które odbędą się w 2020 roku.